fbpx
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עורך דין הטרדות מיניות

אם עד לפני כעשר שנים נשים חשבו פעמיים ואף יותר אם להגיש תלונה בשל הטרדה מינית או אפילו פגיעה מינית חמורה יותר, היום אין על כך היסוס. בשנים האחרונות בעקבות תנועת ME TOO ובכלל עליה במודעות לנושא נשים מבינות שאינן צריכות להרגיש אשמה או בושה בשל מה שעברו ולכן תלונות רבות מוגשות היום יותר מאי פעם, לעיתים גם תלונות רטרואקטיביות. יותר מכך, עורך  דין הטרדות מיניות מטפל היום בלא מעט מקרים שבעבר לא נחשבו בכלל לעבירה פלילית אלא "רק" להתנהגות לא הולמת. לעבירות המין שהיו קיימות במשך שנים נוספו גם עבירות "מהדור החדש": עבירות הנעשות באמצעות הרשתות החברתיות והאינטרנט.

להתמודד עם רגישות הרשויות החברה לנושא בעזרת עורך דין הטרדות מיניות

כאשר אדם חשוד או נאשם בעבירה כלשהי, אפילו עבירה שאינה בהכרח קלה, התייחסות הרשויות אליו אינה באופן אוטומטי כאל אשם. כשמדובר על עבירות מין, ישנה רגישות רבה של הרשויות לנושא מתוך הבנה שבמשך שנים הנושא לא טופל כפי שצריך. גם התייחסות החברה לאדם החשוד בהטרדה מינית יכולה להיות מחמירה הרבה יותר מאשר לחשוד בעבירה אחרת. לכן, עורך דין הטרדות מיניות צריך להיות בעל ניסיון רב, להצליח לעמוד מול הלחצים כמו תגובות החברה וגם האופן בו מתייחס בית המשפט לנאשם וההטיה הברורה לטובת המתלוננת, מה שיכול להיות בעייתי במיוחד בעבירות מין והטרדות מיניות, עבירות שלהן אין לרוב עדי ראיה שיכולים להעיד על אמיתות הדברים.

סוגים שונים של הטרדות מיניות

הטרדות מיניות נחשבות לעבירות מין בדרגת חומרה קלה יחסית, מעשים שחלקם הוגדרו בעבר מבחינת החוק כמעשים לא הולמים אך לא לעבירה פלילית. בשנים האחרונות דברים השתנו בהדרגה ועוד סוגי מעשים נכללים תחת קטגוריה של הטרדה מינית. עם העבירות שבקטגוריה זו נכללים: הצעות חוזרות בעלות אופי מיני (כאשר מספיק שהצד השני מפרש את אופי ההצעה כמיני) למרות הבהרה שהדבר אינו רצוי, ביצוע מעשה בעל אופי מיני בפני ציבור או אדם אחר (גם כאשר האדם האחר נמצא במצב של צפיה בלבד), התייחסות למיניותו של אדם באמצעות הערות כאלה ואחרות, סחיטה מינית וגם עבירה הנחשבת חדשה יחסית: פרסום תמונות וסרטונים.

משרד עו"ד MBM מתמחה במשפט הפלילי לסוגיו כולל הנושא הרגיש של הטרדות מיניות ועבירות מין בכלל. הוא מטפל בכל תיק כזה במקצועיות ורגישות מוזמנים ליצור קשר.

עורך דין תקיפה מינית

עורך דין תקיפה מינית

עורך דין תקיפה מינית מטפל בנפגעים בעת ביצוע בהם עבירות מין. העבירות יכולות להתבצע על נשים, גברים וילדים. החוק רואה אותן בחומרה יתרה וקובע עונשים כבדים בגינם. הטיפול בנפגעים אלו חייב להיות רגיש ולהיעשות בצורה מיומנת. משרד עורכי דין MBM עוסק בתחום וניתן לקבל אצלו מידע רב.

עורך דין תקיפה מינית – לומד כל מקרה היטב

עורך דין תקיפה מינית לומד כל תיק המובא לפניו ביסודיות. כך על פי קריאת חומרי חקירה ועדויות ושיחות עם הנפגע. מרבית העבירות נעשות כלפי נשים במסגרת מקום העבודה, במרחב הציבורי והפרטי, באמצעי תחבורה ובמקומות שונים. ניתן למנות מספר סוגי עבירות כאלו: פעולה או אמירה בעלת קונוטציה מינית ללא הסכמה הדדית וחופשית של שני הצדדים, אונס, מעשה סדום, ניסיונות אונס חד פעמיים, קבוצתיים, מתמשכים וכדומה, גילוי עריות ועבירות מין אחרות בתוך המשפחה. מקרים נפוצים הם הטרדה בעבודה על ידי מנהלים המנסים לנצל מרותם. סיטואציה זאת הינה מורכבת בגלל חשש המנוצלת למשרתה ופרנסתה. אחת הבעיות בהם נתקלים חוקרים ועורכי  דין מייצגים היא דיבוב הנפגעת מאחר ורבות אינן רוצות להיחשף נפשית ופומבית לאירוע. החוק מנסה למצוא פתרונות לסיטואציות אלו ועורך דין מיומן יכול להשתלב היטב בתהליך. מעורבות חשובה כבר כאשר מתברר לאישה כי היא חשופה לאיומים כי כאן הוא יכול להדריכה על נקיטת אמצעים שונים העוצרים את התהליך.

ייעוץ לכל סיטואציה

ייעוץ חשוב בכל סיטואציה אבל, במיוחד, בנסיבות רגישות. כאשר התיק מגיע לבית משפט הוא ייצג את הלקוחה בנאמנות ומסירות. הוא יטען לטובתה, יצרף עדויות, חוות דעת רפואיות, מסמכים של עובדים סוציאליים ואחרים התומכים בעדותה. הכול מתוך מטרה לזכות בתיק.

משרד בעל יכולות מוכחות

משרד עורכי דין MBM מתמחה בתחום ומומלץ לקבל ממנו שירות מקצועי עם יחס אישי. שירותיו מקיפים וכוללים הקשבה ואמפטיה רבה, ייעוץ פרטני לכל סיטואציה, הדרכה, מחירים נוחים ועוד. מנהליו הינם בעלי ידע רב וניסיון עשיר המגיעים מלימודים, מעיסוק בתחום במסגרת עבודתם, ממתן שירותים איכותיים ללקוחות רבים לאורך זמן ועוד. הם ישמחו להעמיד יכולותיהם המוכחות לטובת אחרים.

עדיין יש שאלות?

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם!

עקבו אחרינו

מאמרים נוספים

קבלו ייעוץ משפטי בנושא עורך דין הטרדות מיניות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן